Dámy, nejste v tom samy

Ženy ve světě technologií a IT, ať již chtějí nebo ne, v něm mají velmi malé pracovní zastoupení.  Možná to je způsobeno menší oblibou v ženském světě, možná strachem z neustále se vyvíjejícího odvětví.  Není se čeho bát. Na pomoc přichází Czechitas.
Skloubit rodinu a zaměstnání někdy není jednoduché
Nezisková organizace Czechitas pomáhá ženám i dívkám z celé České Republiky, nakopnout jejich kariéru, pochopit a zamilovat si svět informačních technologií.  Snad každá maminka vracející se do práce po rodičovské dovolené řešila, jak nejlépe zkombinovat práci a starost o rodinu. Nastoupit do původního zaměstnání, ale vracet se domů až večer? A co pak s dětmi? Vždyť školka zavírá ve čtyři odpoledne. Práce z domu přes internet nebo kancelářská práce s možností home office by bylo ideální řešení. A práce v IT toto velmi často umožňuje.
 A přesně pro vás je tady czechitas.cz. V přípravných kurzech vás provede světem technologií a naučí digitální gramotnosti. Kurzy navštěvují ženy a dívky se stejnými zkušenostmi i podobnými problémy a ještě získáte nové kamarádky, které vás budou chápat. Naučíte se tvořit weby, budete se orientovat v počítačové grafice a digitální marketing už pro vás nebude cizí slovo.
Tím to ovšem nekončí. Czechitas je jedna velká rodina. Pořádají setkání na neformálních srazech, kde si můžete vyměnit své zkušenosti a zážitky s ostatními.
Píší svůj blog, na kterém motivují méně sebevědomé ženy k akci. Rozhovory s ženami, které prošly jejich jednodenní workshopy i dlouhodobé kurzy a které se dokázaly postavit na vlastní nohy a našly své uplatnění v IT. Už jen díky tomuto blogu je zajímavé jejich stránky navštívit. Je inspirující a osvěžující.
Jednodenní workshop
Pomohou vám najít práci? Ano, i tímto se zabývají. Pomáhají ženám všech věkových kategorii a jsou prostředníkem mezi absolventkami jejich kurzů a firmami hledající tu pravou osobu.
Mimochodem, pánové, nebojte se. Czechitas myslí i na vás. Pořádá kurzy také pro širokou veřejnost. Taktéž pro děti starší 8mi let a mládež.  Velmi zajímavé je kombinované studium maminek s dětmi.

Posted in Www
Theme: Overlay by Kaira